Madison Park Signature Marshmallow Bath Rug Collection in Slate Blue, Contour MPS72-481
Save 34.4% in cart!
(10 customer reviews)
12 available - Limited Stock!
  • ✅ 30-Day Hassle-Free Returns
  • No Tax
100% polyester
* Spa-quality heavy weight marshmallow bath rug with incredibly soft plush feel
* Proprietary quick dry technology while also absorbent
* Oeko-Tex Certified, includes no harmful substances or chemicals (# 16.HIN.91971)
* Made of resilient high pile tufted microfiber for long lasting use
* Non-skid resistance latex backing to keep rug in place
* High pile 0.75″ rug
* Comes in variety of soft fade resistant colors
* Machine washable for easy care
Additional information
Weight 2.559471 lbs
Dimensions 10.435 × 12.99 × 3.94 in
Size
Contour
Color
Slate Blue
  1. Liz L
  2. sandy C
  3. Chris G
  4. Karrie D
  5. Anne P
  6. Dorothy M
  7. Kelly P
    This product is amazing! It’s soft, stylish, and stays put.
  8. Paula G
    This 72 inch rug was the perfect solution for my bathroom, as the 60 inch one I previously tried was too short.