Madison Park Signature Marshmallow Bath Rug Collection in White, Contour MPS72-165
Save 36.3% in cart!
(10 customer reviews)
12 available - Limited Stock!
  • ✅ 30-Day Hassle-Free Returns
  • No Tax
100% polyester
* Spa-quality heavy weight marshmallow bath rug with incredibly soft plush feel
* Proprietary quick dry technology while also absorbent
* Oeko-Tex Certified, includes no harmful substances or chemicals (# 16.HIN.91971)
* Made of resilient high pile tufted microfiber for long lasting use
* Non-skid resistance latex backing to keep rug in place
* High pile 0.75″ rug
* Comes in variety of soft fade resistant colors
* Machine washable for easy care
Additional information
Weight 2.559471 lbs
Dimensions 10.43305 × 12.9921 × 3.937 in
Size
Contour
Color
White
10 reviews for Madison Park Signature Marshmallow Bath Rug Collection in White, Contour MPS72-165
  1. Stephanie G
  2. kathy c
  3. Carmen F
    This 72 inch rug was the perfect solution for my bathroom, as the 60 inch one I previously tried was too short.