Madison Park Signature Marshmallow Bath Rug Collection in Silver, 24×40″ MPS72-171
Save 31.6% in cart!
(10 customer reviews)
12 available - Limited Stock!
  • ✅ 30-Day Hassle-Free Returns
  • No Tax
100% polyester
* Spa-quality heavy weight marshmallow bath rug with incredibly soft plush feel
* Proprietary quick dry technology while also absorbent
* Oeko-Tex Certified, includes no harmful substances or chemicals (# 16.HIN.91971)
* Made of resilient high pile tufted microfiber for long lasting use
* Non-skid resistance latex backing to keep rug in place
* High pile 0.75″ rug
* Comes in variety of soft fade resistant colors
* Machine washable for easy care
Additional information
Weight 4.713656 lbs
Dimensions 12.4 × 20.87 × 3.54 in
Size
24×40"
Color
Silver
10 reviews for Madison Park Signature Marshmallow Bath Rug Collection in Silver, 24×40″ MPS72-171
  1. Ray K
  2. Stephanie K
  3. John F
  4. Ruth R
  5. Angela I
  6. Fran
  7. Debbie C
    This product is amazing! It’s soft, stylish, and stays put.
  8. Stephanie K
    This 72 inch rug was the perfect solution for my bathroom, as the 60 inch one I previously tried was too short.