Madison Park Signature Marshmallow Bath Rug Collection in Silver, 24×72″ MPS72-172
Save 33.7% in cart!
(10 customer reviews)
12 available - Limited Stock!
  • ✅ 30-Day Hassle-Free Returns
  • No Tax
100% polyester
* Spa-quality heavy weight marshmallow bath rug with incredibly soft plush feel
* Proprietary quick dry technology while also absorbent
* Oeko-Tex Certified, includes no harmful substances or chemicals (# 16.HIN.91971)
* Made of resilient high pile tufted microfiber for long lasting use
* Non-skid resistance latex backing to keep rug in place
* High pile 0.75″ rug
* Comes in variety of soft fade resistant colors
* Machine washable for easy care
Additional information
Weight 7.799559 lbs
Dimensions 12.4 × 24.8 × 5.51 in
Size
24×72"
Color
Silver
10 reviews for Madison Park Signature Marshmallow Bath Rug Collection in Silver, 24×72″ MPS72-172
  1. Janice M
  2. Linda W
  3. Karrie D
  4. Liz L
  5. Renee B
  6. Lorchin P
  7. LENA O
    This product is amazing! It’s soft, stylish, and stays put.
  8. Jennifer H
    This 72 inch rug was the perfect solution for my bathroom, as the 60 inch one I previously tried was too short.